facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Młodzież naszej szkoły  w miejscach pamięci

Młodzież naszej szkoły w miejscach pamięci

data dodania: piątek 29 września 2023

W ramach realizowanego projektu Młodzież wrzesińska w miejscach pamięci, uczniowie klas III i IV liceum ogólnokształcącego uczestniczyli we wtorek 12 września w wycieczce do Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fortu VII w Poznaniu. Był to jeden z pierwszych obiektów w systemie poznańskiej twierdzy fortowej zbudowanej przez Prusaków w XIX wieku. Wzniesiono go w latach 1876–1880 i nazwano Fortem VII Colomb. Od października 1939r. miejsce to stało się pierwszym na terenie okupowanej przez Niemców Polski obozem koncentracyjnym – Konzentrationslager Posen. W forcie torturowano przedstawicieli inteligencji oraz mordowano pacjentów szpitali psychiatrycznych. Na terenie obozu poniosło śmierć ok. 20 tysięcy Wielkopolan. Uwięzieni byli przez okupantów rozstrzeliwani, torturowani, wieszani, zrzucani ze schodów lub umierali
z powodu ciężkich warunków panujących w celach więziennych. Dla uczniów pobyt w Forcie VII stał się prawdziwą lekcją historii.

 

Opiekunem młodzieży był p. Dariusz Kaźmierski

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl