Polska drużyna plażowej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii do 21 lat wróciła z Mistrzostw Świata rozgrywanych w chorwackim Umag (19-23 czerwca 2013) ze złotym medalem. Nasze dziewczęta nie przegrały żadnego ze spotkań, tracąc ogółem zaledwie trzy sety. W wielkim finale Jagoda Gruszczyńska i Kasia Kociołek pokonały swoje niemieckie rywalki. Wcześniej, w 2012 roku dziewczęta zdobyły złote medale Mistrzostw Europy do lat 18-u w Brnie i 20-u w Hartbergu. Powyższe sukcesy są zasługą nie tylko zawodniczek, ale również ich trenerki p. Violetty Bakoś, nauczycielki wychowania fizycznego w ZSTiO.